Wycieczka Opole - luty 2017

     W piątek, 23 lutego uczniowie klas IV-VII pojechali na wycieczkę do Opola. Uczniowie klasy VI i VII zwiedzali Muzeum Śląska Opolskiego. Poznali pradzieje Opolszczyzny. Zobaczyli ekspozycję grodu na Ostrówku, makietę Opola z XVIII wieku, XIX wieczne militaria pruskie. W sali poświęconej etnografii zobaczyli obraz Śląska Opolskiego i jego mieszkańców w XIX i XX wieku do lat 1945/1947.

     Natomiast uczniowie klasy IV i V w Teatrze Lalki i Aktora zobaczyli spektakl Marvin o dinozaurze, który jest przedstawicielem gatunku, który musi zniknąć.

     Na zakończenie uczniowie mieli okazję zralaksować się na basenie Wodna Nuta.

Wycieczka kl. II i III do Wieliczki, Łagiewnik i Krakowa dn. 30.05.2017r.

     Wszyscy czekaliśmy na ten wyjazd z niecierpliwością i wielką ciekawością. Kiedy o 7.45 przekroczyliśmy pierwsze drzwi prowadzące nas do Kopalni Soli w Wieliczce, nikt nie mógł uwierzyć , że tu jesteśmy naprawdę. Wtedy to zaczęła się nasza podziemna przygoda z uroczą panią przewodnik. Nasza trasa to 2 km marszu, ok.800 schodów do przejścia, kilka śluz powietrznych pozwalających nam swobodnie oddychać, przepiękne komnaty solne z najpiękniejszą – św. Kingi, podziemna winda z tarasem widokowym, jeziorka z solanką, pomniki z soli, np. M. Kopernika, J. Piłsudskiego, szyby górnicze, ekspozycje – jak to dawniej sól wydobywano i wiele ciekawych opowieści pani przewodnik.

Czytaj więcej: Wycieczka kl. II i III do Wieliczki, Łagiewnik i Krakowa dn. 30.05.2017r.

Wycieczka do Nysy

Wycieczka klasowa do Nysy i Głębinowa odbyła się w październiku i chcemy podzielić się z Wami wspomnieniami… Zdecydowanie możemy powiedzieć: Cudze chwalicie, swego  nie znacie! My już znamy, może nie wszystko, ale …

Czytaj więcej: Wycieczka do Nysy