Sukcesy naszych uczniów

Konkursy w roku szk. 2021/22

I semestr

Lp

 

NAZWA KONKURSU Organizator Opiekun konkursu Ilość uczniów Lokaty i wyróżnienia
1

Konkurs plastyczny „30 lat Traktatu o dobrym sąsiedztwiei przyjaznej współpracy Polsko-Niemiej”

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim Agnieszka Kostka 11 Anna Bernet kl. VII - wyróżnienie
2

Stadttrallye Deutsche Spurensuche/Podchody – Śladami Historii Niemieckiej

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (BJDM) Agnieszka Kostka 12 --------------------------------------
3

Konkurs na projekt kartki świątecznej

 

Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu Agnieszka Kostka 12 --------------------------------------
4 Konkurs kolęd Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Opolu Agnieszka Kostka 3 --------------------------------------
5

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – etap gminny

 

Gmina Walce Agnieszka Kostka 4

Paweł Heinz kl. V – I miejsce

Jakub Wieczorek kl. VII – II miejsce

6

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen” – etap szkolny Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Agnieszka Kostka 4

Jakub Wieczorek kl. VII – I miejsce

Erik Kostka kl. VIII – II miejsce

II semestr 

 

 

Lp

 

 

NAZWA KONKURSU

 

 

ORGANIZATOR

 

OPIEKUN KONKURSU

 

ILOŚĆ UCZNIÓW

 

LOKATY I WYRÓZNIENIA

1

 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego - finał Kuratorium Opole Agnieszka Kostka 2

Tytuł laureata:

Jakub Wieczorek

Paweł Heinz

2

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen” – etap regionalny Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Agnieszka Kostka 4

Erik Kostka – I miejsce

Jakub Wieczorek – II miejsce

3

 

Konkurs recytatorski „Jugend traegt Gedichte vor” Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim Agnieszka Kostka 5

Paweł Heinz - wyróżnienie w finale

Michael Kostka – wyróżnienie na etapie rejonowym

Konkursy w roku szk. 2020/21

I semestr

Lp

NAZWA KONKURSU Organizator Opiekun konkursu Ilość uczniów Lokaty i wyróżnienia
1

Olimpiada Matematyczna Juniorów ( ogólnopolskie zawody matematyczne)

Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej p. Marianna Herud 3
  1. 1.Weronika Cebula klasa VIII– zakwalifikowała się do drugiego etapu olimpiady do Wrocławia
  2. 2.Florian Kurpiela klasa VIII
  3. 3.Paulina Borek klasa VIII
2

Konkursu Kolęd w języku niemieckim

  Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Opolu p. Agnieszka Kostka 9 Wyróżnienia dla wszystkich uczestników
3

Konkurs literacki „Ze Śląskiem na ty”

Łubniański Ośrodek Kultury p. Ewa Magosz 1 Wyróżnienie: Weronika Cebula kl.VIII
4

Konkurs sportowy „ Zacznijmy od podstaw”

Federacja Funduszy lokalnych w Polsce p. Ewa Śmiech 7 Wyróżnienie i nagrody dla wszystkich uczestników.

5

Konkurs literacki „Moje haiku”

szkoła p. Ewa Magosz 9 Wyróżnienia dla wszystkich uczestników.

6

Konkurs literacki „ Wiersze na ten czas” szkoła p. Ewa Magosz 12 Wyróżnienia dla wszystkich uczestników.

                                                                                                                 II semestr

Lp

NAZWA KONKURSU

ORGANIZATOR

OPIEKUN KONKURSU

ILOŚĆ UCZNIÓW

LOKATY I WYRÓZNIENIA

1

„ Chrzest Polski” w prezentacjach multimedialnych. Fundacja „ Słowo” p. A. Makiola 18 udział

2

Konkurs ekologiczny DENK

p. A. Makiola 5 udział

3

„ 100-lecie III Powstania Śląskiego”

Kurator Oświaty p. A. Makiola 13 udział

4

Konkurs wielkanocny „ Let’s look for the most amazing Easter bunny

szkoła p. K Drab 6

  1.Martyna Gawron

2. Julia Tomanek

3.Vivienne Namyslo

5

Konkurs biologiczny „ Planeta i życie”

Biuro Doradztwa

„ Ratio”

p. E. Śmiech 17

6

Konkurs plastyczny „ Ziemia jest tylko jedna”

szkoła

p. E. Śmiech

p. A. Kostka

6 Wszystkie prace wyróżniono

7

8

Konkurs wielkanocny

Konkurs literacko-ekologiczny „ Nasze rady na odpady”

Szkoła

Starostwo Powiatowe w Krapkowicach

S.U., RR, RP

p.E.Magosz

20

1

Wszystkie prace wyróżniono

Anna Miczka I m-ce

9 IX Ogólnopolski Konkurs „ Literacki SMS. Poezja i Proza 160 Znaków” ZST w Lublińcu p.E.Magosz 1 udział
10 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur Towarzystwo Matematyczne w Toruniu p. Marianna Herud 9 Wyróżnienie: Marek Suchan, Florian Kurpiela
11 „ Lust auf Lesen” PSNJN p.Agnieszka Kostka 5 Wyróżnienia na szczeblu szkolnym: Weronika Cebula, Florian Kurpiela
12 Konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej Biuro Posła Ryszarda Galli p. Agnieszka Kostka 5 4m-ce Weronika Cebula
13

Jugend tragt Gedichte vor”

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim p. Agnieszka Kostka 18

Finaliści : Florian Kurpiela

Erik Kostka, , Emilia Kowalska,

Wyróżnienie w finale: Paweł Heinz

14

Zawody sportowe: XIV Gala Sportu „Żyrowik”- Polska biega 2021

P.E.Śmiech,

p.Agata Kostka

8 udział