Jarmark świąteczny

W pierwszą niedzielę adwentu mieliśmy okazję brać udział w kolejnym już jarmarku świątecznym zorganizowanym przez Radę Rodziców, nauczycieli PSP w Brożcu, DFK oraz Sołectwo naszej wsi. W tym roku jarmark był usytuowany na placu rekreacyjnym. W starej, wyremontowanej stodole stały stoiska z ciasteczkami, makaronami, domowymi przetworami. Oferowano również ozdoby świąteczne, rękodzieła, gwiazdy wigilijne. Można było skosztować typowych światecznych potraw, zjeść drożdżowe ciasto, napić się kawy.

Występy uczniów naszej szkoły wprowadziły uczestników w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowały kolędy i pastorałki w języku polskim, niemieckim i angielskim. Wysłuchaliśmy kolęd granych na różnych instrumentach oraz zobaczyliśmy tańczące uczennice klasy VI wraz z wychowawczynią.

Godzinny koncert przygotowała Walecka Orkiestra Dęta. Usłyszeliśmy również piosenki w wykonaniu Duetu Ewa & Damian. Jarmark zakończył się późnym wieczorem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację jarmarku.