Dzień Kropki

W roku 2016 Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzono 15 września. Również nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Symbolicznie, ale za to twórczo! Skąd pomysł KROPKI ?

W 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  

 

Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników.

Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.  

Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Powstają “kropkowe” dzieła sztuki, kolekcje mody, łamigłówki, filmiki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent,  a Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Sposobów świętowania jest nieskończona ilość, wszystko zależy od pomysłowości. A my…ubraliśmy się w KROPKI i stworzyliśmy potężne i barwne KROPKI na placu szkolnym!