☺WOLONTARIAT W PSP BROŻEC W ROZKWICIE☺

Przystępując we wrześniu 2020 roku do  projektu  „I TY zostań AMBASADOREM  HOSPICJUM BETANIA” nie liczyliśmy iż, mimo pandemii uda nam się aż  tak rozkręcić nasze działania.

Najpierw była grudniowa zbiórka środków higienicznych, opatrunkowych, chemii gospodarczej oraz smakołyków i artykułów świątecznych dla podopiecznych Hospicjum Betania. Na „Mikołaja” pojechały pełne samochody darów, bardzo chętnie przygotowanych zarówno przez uczniów jak i przekazanych przez ich wspaniałych rodziców. 
Następnie był piękny gest robienia serduszek na walentynki dla podopiecznych. Zaangażowali się nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły, a od pani Basi Chyłki – pracującej w hospicjum, która nas wtajemnicza w wolontariat, wiemy, iż niektórzy pacjenci mają je do dziś pod swoimi poduszkami, a od czasu do czasu oglądają mówiąc: „to od moich dzieci…” – przyznacie, że chwyta za serce….

Punktem kulminacyjnym naszego działania było kwestowanie na materace antyodleżynowe dla obłożnie chorych. Uczniowie naszej klasy 8 spisali się na złoty medal. Pod okiem opiekunki SU – pani Agaty Kostki, kwestowali w sobotę 29 i w niedzielę 30 maja po mszach świętych pod kościołem parafialnym w Brożcu. Wsparcie i hojność wiernych przerosła wszelkie oczekiwania zarówno pani Basi jak i nasze. Udało się zebrać 2080, 92 PLN oraz dodatkowo nowy materac antyodleżynowy, który przekazała rodzina z Brożca.  

Wielka radość towarzyszyła każdemu naszemu działaniu. 2 czerwca uczniowie klasy 8 otrzymali z rąk pani Basi Chyłki podziękowania i zaświadczenia o wolontariacie, a od uczniów klas młodszych zapewnienie o chęci działania w kolejnym roku szkolnym, na który mamy już plan działania. Jako opiekun naszych akcji przeprowadzonych mimo pandemii, jestem bardzo podbudowana postawą wszystkich wspierający nasze działania zarówno tych młodszych i starszych stanowiących społeczność szkolną, ale również wszystkich wspierających i zaangażowanych, których nie sposób wymienić 

DZIĘKUJĘ I ZAPRASZAM do wspierania naszych akcji w przyszłym roku szkolnym.

Agata Makiola – opiekun wolontariatu w PSP Brożec