AMBASADORZY HOSPICJUM

#RazemNaŚwięta!

Żyć dla drugiego… to hasło przyświecało wszystkim biorącym udział w akcji zbiórki artykułów dla hospicjum Betania w Opolu. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do programu edukacyjnego: „I Ty zostań Ambasadorem Hospicjum Betania” i to dzięki zaangażowaniu wszystkich biorących udział, akcja zakończyła się dużym powodzeniem.

 

Uczniowie zrobili kartki i ozdoby świąteczne, wraz z rodzicami przygotowali świąteczne wypieki oraz zakupili środki higieniczne i opatrunkowe, które po sam sufit zapełniły magazynek hospicjum. Nie sposób wyrazić słowami radości, która towarzyszyła podczas zbiórki darów złożonych i zebranych przez Was i dzięki Wam. Pani Basia Chyłka, która przyjechała z hospicjum, nie kryła łez wzruszenia i szczęścia. Dary skończyliśmy rozładowywać w hospicjum w piątek 4.12.2020 roku po godzinie 20.00 zawożąc wszystko trzema samochodami, bo w jeden – kombi z hospicjum, nie można było wszystkiego załadować. Dzięki Państwa zaangażowaniu zawiezione rzeczy jeszcze długo będą cieszyć
chorych i podopiecznych hospicjum. Myślę, że to była pierwsza, ale na pewno nie ostatnia akcja dla hospicjum Betania, którą jeszcze wspólnie przeprowadzimy. Państwa zaangażowanie i otwartość przerosły nasze wszelkie oczekiwania!!! Wspaniałe świadectwo i piękny gest! Serdecznie DZIĘKUJĘ Wam Szanowni Rodzice i Wam Kochani Uczniowie oraz wszystkim zaangażowanym, jak również pani Agacie Kostce i panu Mariuszowi Bonowiczowi za pomoc w organizacji zbiórki i transportu do hospicjum.
Agata Makiola – inicjator akcji