Konkurs recytatorski z języka niemieckiego "Jugend traegt Gedichte vor" etap gminny

W środę 4 marca 2020r. w Domu Kultury w Walcach odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego "Młodzież recytuje poezję" w j. niemieckim. 10 uczniów z naszej szkoły ćwiczyło recytację pod batutą pani Agnieszki Kostka. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII.

Z klas młodszych Michael Kostka i Paweł Heinz otrzymali wyróżnienie. W kategorii IV-VI Erik Kostka (klasa VI) zakwalifikował się do etapu rejonowego. Również uczniowie "starsi" pokazali swoje umiejętności i przeszli do kolejnego etapu: z klasy VII Paulina Borek oraz Florian Kurpiela i z klasy VIII Julia Suchan oraz Fabio Mrozek. Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i trzymamy kciuki na etapie rejonowym. Było to kolejne spotkanie z niemiecką poezją. Choć dla recytatorów to dość stresujące wydarzenie, jednak atmosfera całej imprezy była przyjemna i serdeczna. Uczestnicy otrzymali fajne nagrody i poczęstunek, za co bardzo dziękujemy.