MIKOŁAJKOWY WYJAZD

Grudzień to czas, który szczególnie kojarzy się dzieciom z prezentami. Tak było i tym razem. 6 grudnia 2019 r. wszystkie klasy naszej szkoły razem ze swoimi wychowawcami wybrały się na wycieczkę autokarową do Opola. Program wyjazdu był bardzo bogaty i ciekawy. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wielu uczniów naszej szkoły.

Mimo niesprzyjającej i chłodnej aury na zbiórkę wszyscy przybyli w doskonałych nastrojach. Podróż jak zwykle minęła prędko (a na dodatek – w wesołej atmosferze) i już po godzinie 9.30 staliśmy przed wejściem Opolskiej Filharmonii. Jeszcze tylko wizyta w szatni oraz w sali kameralnej na krótką pogadankę i po chwili każdy mógł wygodnie zatopić się w miękkim, czerwonym fotelu sali widowiskowej, niecierpliwie oczekując rozpoczęcia koncertu. Koncert , a właściwie próba generalna opolskich filharmoników dedykowana była dzieciom i młodzieży. Tego dnia publiczność zdecydowanie dopisała – sala wypełniona była uczniami z różnych szkół, wyraźnie zainteresowanych nowym doświadczeniem. Jednak nawet żywe rozmowy maluszków ucichły, kiedy na scenie pojawił się dyrygent – przedstawiając wykonawców i ciekawie opowiadając o utworach. Około godziny 12.00 nasza „muzyczna uczta” w filharmonii dobiegła końca. Nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami i wyruszyliśmy w dalszą podróż, aby zrealizować kolejny punkt naszej wycieczki. Po krótkim przejeździe dotarliśmy na „Wodna Nutę” w Opolu, gdzie się przebraliśmy w wskoczyli do wody. Był to mile spędzony czas, dzieci miały możliwość zadbać o swoją sprawność fizyczną, swoje zdrowie i relaks. Podczas pobytu na basenie uczniowie kształtowali właściwe zachowanie w miejscu publicznym, poznali możliwości spędzania aktywnego wypoczynku i integrowali się. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Ten wyjazd na długo zostanie w naszych pamięciach..