MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

„Międzynarodowy Dzień Walki z Otyłością” w naszej szkole - w tym celu przeprowadzono szereg działań edukacyjnych oraz profilaktycznych związanych z tematyką nadwagi wśród społeczeństwa, bo otyłość to nie tylko problem estetyczny, psychologiczny, ale przede wszystkim zdrowotny, a podjęcie walki z otyłością może przynieść korzyści związane nie tylko z pozbyciem się balastu w postaci nadmiernych kilogramów, ale również możliwość odniesienia zwycięstwa nad własnymi słabościami.

Celem głównym naszych działań w szkole w dniu 24 października br. było zaznajomienie dzieci z problematyką otyłości, nakłonienie ich do podjęcia decyzji zadbania o własne zdrowie oraz do porzucenia złych nawyków żywieniowych.
Uczniowie z klas I – VIII wraz z nauczycielami uczestniczyli w pogadance, którą poprowadziła pani dietetyk, pani Marlena na zaproszenie p. Ewy Śmiech opiekuna Samorządu Uczniowskiego . Omawiana tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję uświadomić sobie , że zrównoważona dieta i aktywność fizyczna to warunki dobrego stanu zdrowia i zdrowego stylu życia. Pani dietetyk odpowiadała też na pytania związane z tematyką nadwagi, stosowanych diet i zażywania suplementów diety.Uczniowie pod kierunkiem p. E. Śmiech wykonali plakaty o otyłości i zdrowym odżywianiu się i rozwiesili je w sali gimnastycznej gdzie pod opieką swoich wychowawców wykonywali zdrowe przekąski . Wszystko odbyło się po to , by uczyć wyboru sięgania po żywność bogatszą o wartości witaminowe.