Wyróżnienie w finale

  We wtorek 11.06.2019r. w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbył się finał Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim "Jugend traegt Gedichte vor". To już 25 edycja konkursu organizowanego przez Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

  Uczniowie naszej szkoły również brali w tym wydarzeniu udział. Po długiej drodze przez etap szkolny, gminny i rejonowy dwóch chłopców dostało się do finału: Erik Kostka z klasy V oraz Florian Kurpiela z klasy VI. Uczniowie już po feriach zimowych zaczęli ćwiczyć recytację w języku niemieckim. Opiekunem była pani Agnieszka Kostka. Do finału przeszło w sumie 77 recytatorów w trzech kategoriach: 33 uczestników z klas IV - VI, 34 uczestników z klas VII - VIII i gimnazjum oraz 10 z szkół ponadgimnazjalnych. 0 godzinie 10.00 na małej scenie miało miejsce uroczyste otwarcie finału, następnie przesłuchania finalistów z przerwą na poczęstunek, no i oczywiście ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Erik Kostka, który recytował wiersz "Fussballerlied" J. Hornauer, został wyróżniony. Florian Kurpiela był też w zeszłym roku finalistą, także można dostrzec u chłopaków chęci, poświęcenie, zapał, no i oczywiście talent.
 Bardzo się cieszymy z sukcesu naszych uczniów, a zarazem życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że za rok jeszcze więcej naszych recytatorów pokaże się na scenie.