Powiatowe Zawody w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców – Igrzyska Dzieci

  W poniedziałek 11 marca 2019 roku do Brożca przybyło liczne grono zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych, aby rozegrać Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy VI w składzie: Justyna Giza, Weronika Cebula, Paulina Samson, Paulina Borek, Agata Magosz, Vanessa Manikowska, Martyna Kurpiela i Anna Miczka.

Drużyny dziewcząt rozegrały mecz na naszej sali, a drużyny chłopców bawili się i walczyli o pierwsze miejsce w sali sportowej w PSP w Walcach. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

Drużyny dziewcząt:
PSP w Malni – III miejsce
PSP nr 1 w Zdzieszowicach – IV miejsce
PSP nr 1 w Krapkowicach – I miejsce
PSP w Brożcu – II miejsce

Drużyny chłopców:
PSP nr 1 w Krapkowicach – II miejsce
PSP nr 2 w Gogolinie – I miejsce
PSP nr 2 w Zdzieszowicach – III miejsce

Po wylosowaniu grup rozpoczęto rozgrywki systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta i chłopcy w bardzo miłej atmosferze rozegrali szereg meczy. Wszystkie mecze rozgrywane były na wysokim poziomie, czego dowodem były zacięte końcówki setów. Liczna widownia bardzo kulturalnie dopingowała wszystkim startującym drużynom. A podczas turnieju panowała świetna sportowa atmosfera. Organizatorzy p. Ewa Śmiech i p. Agata Kostka bardzo cieszą się ze na Turniej przybyło tak liczne grono zawodniczek i zawodników ze szkół z sąsiednich gmin. Imprezy takie stanowią wspaniałą okazję do spotkań, integracji jak również udanej zabawy.
Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i dziękujemy za przybycie.