KANGUR 2019

 21 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Dla wszystkich krajów biorących udział w konkursie jest wspólna data oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów. Głównym organizatorem konkursu
w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Konkurs ma coraz więcej zwolenników.

W tym roku w naszej szkole zgłosiło się wyjątkowo dużo uczniów: w kategorii

ŻACZEK (klasa II) – 1 uczeń
MALUCH (klasa IV) - 4 uczniów
BENJAMIN (klasy V-VI) – 10 uczniów
KADET (klasy VII-VIII) – 7 uczniów.
Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli -breloczek! Karty odpowiedzi zostały w dniu konkursu wysłane do organizatora. Na początku maja powinniśmy poznać wyniki, na które z niecierpliwością czekamy.
Konkurs przeprowadziła Marianna Herud