FESTIWAL MŁODYCH ODKRYWCÓW SEKRETÓW NAUKI

W środę 18 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie przygotowanej na zakończeniei podsumowanie projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki , w którym nasza szkoła brała udział w bieżącym i poprzednim roku szkolnym.
Wydarzenie miało miejsce w budynku Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu i przygotowane było z wielkim rozmachem. Sześciuset młodych uczestników z różnych szkół województwa przybyło w tym dniu, by wspólnie uczyć się i bawić. Na początku zostaliśmy podzieleni na 4 grupy oznaczone odpowiednim kolorem czapeczek.

Najpierw poczęstowano nas śniadaniem, a następnie wzięliśmy udział w prezentacji możliwości technologii zwanej rzeczywistością rozszerzoną. Dzięki specjalnym goglom mogliśmy się przekonać, jak ona działa i jak wielkie możliwości kryją się za nią. Kolejną atrakcją była wizyta w „świecie energii”, gdzie przy specjalnych stanowiskach odbywały się warsztaty i wykłady poświęcone różnym rodzajom energii, np. słonecznej, wodnej, wiatrowej. Można było poeksperymentować i zadawać pytania. Były to pouczające lekcje, które nikogo nie znudziły. Kolejny świat , który odwiedziliśmy to „Świat robotów”. Poznaliśmy przedstawicieli robotów humanoidalnych oraz obejrzeliśmy pokaz ich możliwości. W końcu zaproszeni zostaliśmy do „Świata kreatywnego”, gdzie mogliśmy, według instrukcji, skonstruować własne mini-roboty, oraz stworzyć autorskie koszulki prezentujące naszą wiedzę na temat rodzajów energii. Zarówno roboty, jak i koszulki pozwolono nam zabrać do domu. Po obiedzie czekały nas jeszcze nowe atrakcje: pokazy taneczne, wręczenie nagród osobom wyróżnionym w projekcie, oraz pokazy laserowe. Całe spotkanie obfitowało w liczne atrakcje i zadziwiło wszystkich świetną organizacją i dbałością o szczegóły. Nikt nie narzekał, nikt się nie nudził, nikt nie chciał wracać do domu. Wszyscy natomiast deklarowali, że chcieliby przeżyć coś takiego ponownie. To chyba najlepsza recenzja Festiwalu i zachęta dla wszystkich uczniów do korzystania z oferty projektów, w które angażuje się nasza szkoła.