Wycieczka do Karpacza

W dniach 14.05 – 16.05 2018 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Karpacza i okolic. Uczestnikami tej wycieczki byli uczniowie klas IV – VII, a opiekunami wychowawcy: p. Marianna Herud, p. Ewa Śmiech, p. Agnieszka Kostka oraz p. Ewa Magosz.

Pierwszym punktem programu był zamek Chojnik, z którego ruin podziwialiśmy piękne krajobrazy, następnie udaliśmy się do huty szkła „Leśna Huta”, gdzie uczestniczyliśmy w ciekawym pokazie produkcji szklanych ozdób i przedmiotów użytkowych, na naszych oczach wykonywano ręcznie formowane szkła barwione w masie. Można było obserwować wytop różnych form szklanych. Hutnicy używali przy tym dawnych narzędzi i form kuglerskich.

 

O godz. 16.30 dotarliśmy pod wodospad Kamieńczyka. Zastaliśmy niesamowity widok !!! A do tego były pyszne lody. Po wrażeniach pierwszego dnia zmęczeni pojechaliśmy do „Leśnego Dworu” w Karpaczu. Tam zjedliśmy pyszny obiad i zakwaterowaliśmy się w naszych pokojach.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę, by zdobyć Śnieżkę. Towarzyszyły nam dwie panie przewodniczki: p. Iwona i p. Wiktoria. Ciekawie opowiadały o miejscach, które mijaliśmy. Na Kopę wjechaliśmy nowym wyciągiem, a następnie…. zaczęło się! Wchodziliśmy na szczyt Sudetów trudniejszym szlakiem!

Możemy być dumni, że zdobyliśmy ten szczyt. Droga powrotna była dość długa, ale atrakcyjna. Zobaczyliśmy Dom Śląski, Biały Jar, Strzechę Akademicką, Samotnię, w której szczęśliwie przetrwaliśmy ulewę.

 

Po powrocie zjedliśmy obiad i trochę odetchnęliśmy, a potem udaliśmy się na spacer w kierunku pobliskiego hotelu Gołębiewski na basen. Tam czekały na nas nie tylko woda i zjeżdżalnie, ale również sauny i grota lodowa- brrrrrrrrrrr!

W środę nogi trochę bolały, ale po śniadaniu powędrowaliśmy do Świątyni Wang. Następnie mieliśmy czas wolny w centrum Karpacza. Były zakupy, lody i tor saneczkowy dla chętnych. Ostatnim, a właściwie przedostatnim punktem programu (ostatnia atrakcja to oczywiście McDonald’s – hahaha) był Park Miniatur w Kowarach. Dzieci mogły obejrzeć świetnie wykonane miniatury zabytków Dolnego Śląska.

O godzinie 20.00 uczniowie i opiekunowie szczęśliwie dotarli do domu.

Cieszymy się, że wycieczka była udana, dostarczyła wielu wrażeń i pozostawiła wiele miłych wspomnień.