Gminny konkurs recytatorski

     2 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs recytatorski w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor”. Uczniowie klas IV – VII przygotowali po dwa wiersze i przedstawili przed komisją i publicznością swoją recytację. Można było delektować się poezją niemieckojęzyczną m. in. J. v. Eichendorffa i Janoscha. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VII z Walec - Saskia Broers, drugie miejsce ex aequo zdobyli uczniowie naszej szkoły – Erik Kostka klasa IV i Anna Magosz klasa VI. Florian Kurpiela uczeń klasy V zajął trzecie miejsce, czwarty był uczeń z Walec - Fabian Nowak, a piąta – Justyna Giza – uczennica klasy V PSP w Brożcu.
     Wyżej wymienieni uczniowie pojadą 5 kwietnia do Białej Prudnickiej na etap rejonowy.
     W komisji zasiadły nauczycielki języka niemieckiego: p. Agnieszka Kostka, p. Ilona Krause i p. Agata Mariola.