Szkolny Festiwal Książki - podsumowanie

W piątek, 15 grudnia br. nastąpiło w naszej szkole uroczyste podsumowanie , trwającego od początku listopada, projektu czytelniczego pn. Szkolny Festiwal Książki.

W trakcie Festiwalu uczniowie realizowali zespołowo i indywidualnie zadania projektowe, a także prowadzona była cykliczna akcja kilkuminutowego głośnego czytania wybranej książki na początku lekcji.

Wytworami zrealizowanych zadań były w klasach młodszych m. in. zakładki do książek oraz „pudełka z wyobraźnią” nawiązujące do tematyki przeczytanych książek, a w klasach starszych tematyczne lapbooki poświęcone określonej dziedzinie wiedzy.

Wszystkie wyróżnione prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Wszyscy uczniowie prowadzili również teczki lub dzienniczki przeczytanych książek.

Informujemy jednocześnie, że w związku z realizacją przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna wzbogaciła się o ponad 200 nowych tytułów książek dla dzieci i młodzieży.